ÚOHS – Právník/právnička na Oddělení cenové kontroly a služeb

Obor: Železniční

Společnost
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Nástup
1. 6. 2024 nebo podle dohody
Kraj
Jihomoravský
Obor
Železniční

přijme

Právníka/právničku na Oddělení cenové kontroly a služeb

HLAVNÍ PRACOVNÍ NÁPLŇ:
• výkon státní správy a státní dozor v oblasti přístupu ke službám podle zákona o drahách,
• vedení správních řízení v agendě svěřené Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zejména zákonem o drahách,
• podíl na tvorbě koncepce v oblasti přístupu ke službám dle zákona o drahách,
• provádění cenové kontroly v oblasti přístupu ke službám dle zákona o drahách,
• poskytování stanovisek k vyřizování žádostí o poskytnutí informace,
• vypracování stanovisek pro rozkladovou komisi, aj.

NAŠE POŽADAVKY NA POZICIC JSOU:
• ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu Právo, právní a veřejnosprávní činnost, zejm. Právo a právní věda, Teoretické právní vědy, Právní specializace, Bezpečnostně právní studia, Veřejná správa, Právní specializace – kontrolní činnost ve veřejné správě., nebo vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu technického zaměření, máte znalosti správního řádu,
• zájem o problematiku přístupu k dopravní infrastruktuře, či o problematiku cenové kontroly,
• orientace v MS Office, v prostředí Windows 10 a ASPI,
• prezentační a argumentační dovednosti,
• jste osoba flexibilní, samostatná, pečlivá a spolehlivá.

NABÍZÍME:
• platový tarif pro 13. platovou třídu a dle uznatelné započitatelné praxe (tj. plat od 30 780 Kč – 45 420 Kč), osobní příplatek,
• stravenky v hodnotě 110 Kč, příspěvek z FKSP na produkt spoření na stáří,
• pružnou pracovní dobu (pevná část 9.00 – 14.00 hod., v pátek 9:00-13:00 hod.),
• 5 týdnů dovolené, 5 dnů indispozičního volna,
• 4 dny možnost práce z domova,
• účast na seminářích a konferencích,
• příjemné pracovní prostředí v centru Brna a přátelský kolektiv.

DALŠÍ INFORMACE:
• pracovní poměr je stanoven na dobu určitou (zástup za MD/RD),
• zkušební doba je v délce 6 měsíců s odkazem na § 178 odst. 1 a 3 zákona č. 234/2014 Sb. o státní službě,
• nástup 1. 6. 2024 nebo dle dohody.

Odpovídejte prosím životopisem spolu s motivačním dopisem.