TSKPRAHA

  • Soci├íln├ş s├şt─Ť:

Popis spole─Źnosti

Technick├í spr├íva komunikac├ş hl. m. Prahy je akciovou spole─Źnost├ş, jej├şm┼ż zakladatelem a jedin├Żm akcion├í┼Öem je hlavn├ş m─Ťsto Praha.

Spole─Źnost byla zalo┼żena p┼Öedev┼í├şm proto, aby spravovala, udr┼żovala, opravovala a d├íle rozv├şjela nemovit├Ż majetek, co┼ż jsou silnice II. a III. t┼Ö├şdy, m├şstn├ş a vybran├ę ├║─Źelov├ę komunikace na ├║zem├ş hlavn├şho m─Ťsta. D├íle je jej├şm ├║kolem i poskytov├ín├ş slu┼żeb spojen├Żch se spr├ívou tohoto nemovit├ęho majetku, stejn─Ť jako projektov├í, dopravn─Ť-in┼żen├Żrsk├í a stavebn─Ť in┼żen├Żrsk├í ─Źinnost.

Prov├íd├şme zejm├ęna soustavnou ├║dr┼żbu komunikac├ş a jejich p┼Ö├şslu┼íenstv├ş, jako je nap┼Ö├şklad dopravn├ş zna─Źen├ş, sv─Ťteln├í signalizace, chodn├şky, mosty, tunely, zele┼ł, n├íb┼Öe┼żn├şch zd├ş a mnoho dal┼í├şch objekt┼». V p┼Ö├şpad─Ť pot┼Öeby zabezpe─Źujeme opravy a rekonstrukce m─Ťstsk├Żch komunikac├ş, a to jak ─Ź├íste─Źn├ę, tak i celkov├ę, stejn─Ť jako organizujeme stavebn├ş ─Źinnost v doprav─Ť.

Vedle toho se rovn─Ť┼ż zab├Żv├íme opat┼Öen├şmi ke sni┼żov├ín├ş dopravn├ş nehodovosti, optimalizac├ş organizace a ┼Ö├şzen├ş silni─Źn├şho provozu, sledov├ín├şm a vyhodnocov├ín├şm v├Żvoje dopravy i systematickou p┼Ö├şpravou dal┼í├şho rozvoje cel├ę dopravn├ş soustavy hlavn├şho m─Ťsta Prahy, abyste mohli projet Prahou co nejplynuleji a nejrychleji.

Ve┼íker├ę ─Źinnosti zaji┼í┼ąujeme dodavatelsk├Żm zp┼»sobem. Nezam─Ťstn├ív├íme v pracovn├şm pom─Ťru ┼ż├ídn├ę d─Ťlnick├ę profese zam─Ť┼Öen├ę na spr├ívu komunika─Źn├şho majetku, ale pouze techniky a administrativn├ş pracovn├şky. Ti celou spr├ívu komunika─Źn├şho majetku hlavn├şho m─Ťsta organizuj├ş a ┼Ö├şd├ş.

Svoj├ş ─Źinnost├ş navazujeme na p┼Öedchoz├ş organizace spravuj├şc├ş komunika─Źn├ş majetek hlavn├şho m─Ťsta Prahy. Od roku 1963 toti┼ż existovala takov├í organizace pod n├ízvem Pra┼żsk├ę komunikace. V roce 1967 byla z┼Ö├şzena Technick├í spr├íva komunikac├ş, kter├í v roce 1996 za─Źala fungovat jako p┼Ö├şsp─Ťvkov├í organizace hl. m. Prahy. 1. ledna 2008 se Technick├í spr├íva komunikac├ş hl. m. Prahy slou─Źila s ├Üstavem dopravn├şho in┼żen├Żrstv├ş hl. m. Prahy.